Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A
Aktualności

NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA SZKOŁA MIASTA KONINA

Publikacja: 13 wrzesień 2018
Znamy liderów rankingu „Najbardziej Usportowiona Szkoła Miasta Konina 2017/2018”. Zwycięskie szkoły oraz młodzi sportowcy - medaliści wielkopolskich zawodów – zostali nagrodzeni 12 września podczas podsumowania roku sportowego w Przystani Gosławice.
W Igrzyskach Dzieci tytuł obroniła Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie, zajmując pierwsze miejsce na podium. Na drugim miejscu jest Szkoła Podstawowa nr 15, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 4.
W pionie gimnazjów w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na pierwszym miejscu uplasował się Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych z oddziałami gimnazjum nr 6. Za nim znalazła się Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami gimnazjum nr 3, a na trzeciej pozycji – Szkoła Podstawowa nr 1, w której uczą się gimnazjaliści z dawnej „jedynki”.
W ramach Licealiady od ubiegłego roku nie zmieniło się nic. Nadal na najwyższym stopniu podium jest Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, drugie jest II Liceum Ogólnokształcące, a trzecie – III Liceum Ogólnokształcące. Dyrektorzy i przedstawiciele szkół otrzymali z rąk Prezydenta Konina Józefa Nowickiego oraz jego zastępcy Sławomira Lorka puchary oraz vouchery.
Dodajmy, że we wszystkich pionach szkół MOSiR przeprowadził w sumie 77 imprez, w których wystartowało łącznie 6 215 uczestników.
Bardzo dobrze na zawodach o randze wojewódzkiej wypadali uczniowie z Konina. Ci, którzy
wracali z ze złotymi, srebrnymi czy brązowymi medalami otrzymali od Prezydenta Konina praktyczne upominki – pendrivy z mini-USB. Na koniec spotkania, które odbyło się
w plenerze nad Jeziorem Pątnowskim, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pizzę.   

Oto lista medalistów:

IGRZYSKA DZIECI
PŁYWANIE (roczniki 2005 – 2006) - 16.11.2017 r. (POZNAŃ)
Igor Kierejewski – II MIEJSCE (Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie)
Nauczyciel: Karolina Waliszewska

PŁYWANIE (roczniki 2007 – 2008) – 16.11.2017 r. (POZNAŃ)
Adam Kuszyński - I MIEJSCE (Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie)
Nauczyciel: Karolina Waliszewska

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
AEROBIK GRUPOWY (roczniki 2002-2004) – 24.04.2018 r. (PLESZEW)
Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie – III MIEJSCE
Nauczyciel: Izabela Radziemska
Skład zespołu: Michalina Wawrzyniak, Aleksandra Pyro, Nadia Jarecka, Ewelina Pisarska, Martyna Kwiecińska, Antoni Kurkiewicz, Anna Potrzebska, Martyna Kowalska, Weronika Podlasińska, Marieta Czerniejewska

KOSZYKÓWKA dziewcząt (roczniki 2002 – 2004) – 15.05.2018 r. (LESZNO)
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie – III MIEJSCE
Nauczyciele: Magdalena Stawicka, Piotr Andrzejczak
Skład: Kamila Rogulska, Maria Ławniczak, Maria Eger, Julia Sroczyńska, Iga Drzewiecka, Adrianna Siuda, Wiktoria Kudroń, Ewelina Lipczyńska, Oliwia Grzebiela, Hanna Tomaszewska, Wiktoria Orchowska, Amelia Andrzejczak

PŁYWANIE chłopców (roczniki 2002 – 2004) – 16.11.2017 r. (POZNAŃ)
Piotr Waliszewski „styl dowolny” - II MIEJSCE (Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych
w Koninie)
Nauczyciel: Artur Baranowski

UNIHOKEJ dziewcząt (roczniki 2002 – 2004) – 20.12.2017 r. (KĘBŁOWO)
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie – II MIEJSCE
Nauczyciel: Anna Gawrońska, Krzysztof Urbaniak
Skład: Wiktoria Cisowska, Alicja Piechocka, Zofia Buszewska, Małgorzata Gruca, Daria Nowak, Vanessa Leińska, Kinga Kozak, Aleksandra Dudziak, Gabriela Zimecka, Kornelia Krawczyńska, Martyna Myślicka
W NAJLEPSZEJ „SZÓSTCE” TURNIEJU: Kinga Kozak, Daria Nowak

HALOWA PIŁKA NOŻNA (roczniki 2002 – 2004) – 08.12.2017 r. (OSTRZESZÓW)
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie – I MIEJSCE
Nauczyciele: Przemysław Pawlak, Tomasz Tomaszewski
Skład: Jakub Chaładaj, Tymon Talent, Kacper Marciniak, Dominik Lewandowski, Jakub Waligóra, Nikodem Lipiński, Emil Łukasik, Konrad Kujawa, Hubert Andrzejewski, Norbert Busse

LICEALIADA
PŁYWANIE chłopcy (roczniki 1998 – 2001) – 16.11.2017 r. (POZNAŃ)
Dawid Haładaj – III MIEJSCE (II Liceum Ogólnokształcące w Koninie)
Nauczyciel: Marek Kulczewski

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE dziewcząt 2000m (roczniki 1998 – 2001)
– 29.05.2018 r. (ŻERKÓW)
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie – III MIEJSCE
Nauczyciel: Magdalena Szymańska
Skład: Faustyna Sikorska, Maria Wasiewicz, Łucja Teofilewska, Weronika Gorzelińska

BIEG NA ORIENTACJĘ dziewcząt 2800m (roczniki 1998 – 2001) – 08.06.2018 r. (POZNAŃ)
Paulina Rybicka – III MIEJSCE (Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego
w Koninie)
Nauczyciel: Małgorzata Kotleszka

PIŁKA RĘCZNA chłopców (roczniki 1998 – 2001) – 12.12.2017 r. (WĄGROWIEC)
Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie – III MIEJSCE
Nauczyciel: Radosław Wrzesiński
Skład: Jan Erenc, Jakub Fiedorowicz, Adam Grygo, Przemysław Hejna, Sebastian Hybsz, Rafał Kałecki, Nikodem Krawczyński, Mikołaj Mikołajczyk, Bartłomiej Wróbel, Kamil Nadlewski, Jakub Ogrodowczyk, Szymon Ogrodowczyk, Krystian Walkiewicz, Igor Wysokowicz, Łukasz Górecki
                                                                                                                                                              3
BADMINTON DRUŻYNOWY chłopców (roczniki 1998 – 2001) – 18.12.2017 r. (KĘPNO)
Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Zawodowego w Koninie – III MIEJSCE
Nauczyciel: Radosław Wypychowski
Skład: Dawid Gemzicki, Damian Gauza, Kamil Kozera


AEROBIK GRUPOWY I LIGA (roczniki 1998 – 2001) – 24.04.2018 r. (PLESZEW)
II LO w Koninie – II MIEJSCE
Nauczyciel: Justyna Kuśmirek-Markiewicz
Skład: Agata Sieczkowska, Weronika Bilska, Katarzyna Nowacka, Julia Piotrowska, Weronika Trzecka, Alicja Jarzyńska, Julia Borowiak, Oliwia Maciaszek, Gabriela Wierońska, Zuzanna Chmielewska.

SIATKOWA PIŁKA PLAŻOWA (roczniki 1998 – 2001) – 12.06.2018 r. (WRZEŚNIA)
ZSTiH w Koninie – I MIEJSCE
Nauczyciel: Daria Walczykiewicz
Skład: Hubert Baranowski, Szymon Baranowski
strony internetowe | lexurio.pl