Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A
Aktualności

Nowe oblicze "Dworcowej"

Publikacja: 26 październik 2018     Aktualizacja: 29 październik 2018
(fot. Mirosław Jurgielewicz)

Wyremontowany sufit, nowe oświetlenie, profesjonalne nagłośnienie – taką metamorfozę przeszła Sala Widowiskowo-Sportowa  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Dworcowej w Koninie. Jej otwarcie było połączone z jubileuszem 35-lecia MOSiR-u.

W październiku br. dobiegł końca remont sufitu podwieszanego wraz z wymianą oświetlenia oraz zakupem wyposażenia. To kosztowało łącznie 550.576,87 zł. Taki zakres prac nie byłby możliwy, gdyby nie pozyskane przez MOSiR dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Marszałek dał na ten cel 265.000 zł, reszta - 285.576,87 zł -  pochodziła z budżetu miasta. Za realizację zadań odpowiedzialny był MOSiR.

W ramach dwóch wniosków złożonych do Urzędu Marszałkowskiego Sala przy Dworcowej zmieniła się nie do poznania. Wymieniony został m.in. stary sufit i oświetlenie. Zużyta w miarę upływu stara zabudowa sufitu została zastąpiona przez nowoczesne płyty akustyczne, pod którymi zamontowano siatkę ochronną, a w miejsce starych nieekonomicznych lamp pojawiło się nowe, energooszczędne ledowe oświetlenie. Dodatkowo kupiono też krzesła przenośne, profesjonalne nagłośnienie, wykładzinę do zabezpieczenia parkietu podczas imprez, a także siedziska, które zostały zamontowane na widowni, gdzie do tej pory znajdowały się zwykłe deski. Dzięki takim zmianom będzie to sala wielofunkcyjna,  która może być miejscem organizacji np. wydarzeń kulturalnych czy targów. To, co będzie działo się na parkiecie będą mogli obserwować widzowie z trybun liczących 184 miejsca siedzące. Do tego – dzięki dostępności Internetu - dochodzi możliwość realizacji transmisji live.

To jeszcze nie koniec zmian. Wykorzystując czas przeznaczony na remont sufitu, pracownicy MOSiR własnymi siłami wyremontowali łazienki, korytarz i pomieszczenie socjalne, których stan pozostawiał wiele do życzenia. W łazienkach wymienili płytki, hydraulikę, armaturę, zabudowę, lampy. Jedna z toalet – w ramach możliwości - została przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wcześniej odnowiliśmy też pomieszczenie dla sędziów oraz szatnie, gdzie udało nam się zamontować nowe ławki i wieszaki. Okazuje się, że wśród liczącej ponad 100 osób ekipy MOSiR-u nie brakuje „złotych rączek”. Zmiany naprawdę robią wrażenie, za co dziękujemy naszym Pracownikom.

Z dotacji uzyskanej od Marszałka Województwa Wielkopolskiego MOSiR wyremontował też część dachu (połać niższa) nad Halą Szermierczą. Z własnych środków udało się też naprawić dach nad Salą Widowiskowo-Sportową przy Dworcowej.

 

Autor zdjęć – Mirosław Jurgielewicz.
strony internetowe | lexurio.pl