Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A
Aktualności

Udany sezon w ośrodku „PRZYSTAŃ GOSŁAWICE”

Publikacja: 12 październik 2017     Aktualizacja: 01 luty 2018

Udany sezon na miejskiej plaży. W Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice” z kilkudniowego pobytu nad jeziorem Pątnowskim skorzystało w tym sezonie około 1 500 osób, wśród nich mieszkańcy Konina, a także m.in. goście ze Śląska, okolic Łodzi i z Poznania.  - MOSiR zarządza ośrodkiem od dwóch lat i – co nas cieszy - obserwujemy coraz większe zainteresowanie miejską plażą ze strony koninian i wczasowiczów spoza regionu - powiedział Kamil Szadkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie.  

Sporym zainteresowaniem cieszyła się przystań żeglarska. W sezonie była ona miejscem postoju dla ok. 40 jachtów i łodzi stałych rezydentów. Zaglądali do nas też żeglarze przemierzający wodny szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski lub najpopularniejszy jego odcinek Warta-Gopło. Przy naszym pomoście cumował też tramwaj wodny „Pociejewo”. W ramach rejsów organizowanych m.in. o zachodzie słońca czy dla szkół i przedszkoli - w sumie tramwajem popłynęło w tym sezonie niemal 1 400 osób.

Na Ośrodku znajduje się strzeżone przez ratowników kąpielisko, jest zewnętrzna siłownia, plac zabaw dla dzieci, miejsce na organizację ogniska oraz nowe wielofunkcyjne boisko. Chętni mogą też skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów wodnych i kajaków. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Wielkopolsce, który posiada aparat AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny służący do ratowania ludzkiego życia.

Nie zapominamy o najmłodszych plażowiczach. Sporo radości dostarczała im zjeżdżalnia-słonik, ustawiona na plaży. Dla dzieci instruktorzy MOSiR-u organizowali rozgrywki w kręgle, frisbee albo w piłkę, a w razie niepogody zapraszali do świetlicy do udziału w grach planszowych, darta czy ping-ponga. Dodajmy, że na miejską plażę
w weekendy kursował też bezpośredni autobus, dowożący mieszkańców pod samą bramę Ośrodka.

W trakcie sezonu zorganizowaliśmy sportowe zajęcia dla plażowiczów, które prowadzili instruktorzy z klubu Persona Sport, w ramach akcji „Złote plaże radia Zet Gold” odwiedzali nas dziennikarze tej stacji, do tradycji weszły też wywiady podczas rejsu tramwajem, które prowadzili dziennikarze LM.PL.

W ostatni weekend lata odbył się wielki festyn „Pożegnanie wakacji na miejskiej plaży”. Ponieważ tematyka prozdrowotna jest nam bliska, współorganizatorem tegorocznej imprezy było Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Imprezie towarzyszył akcent jubileuszowy – swoje 60-lecie obchodził, rezydujący na ośrodku, klub żeglarski „Energetyk”.

Koniec lata nie oznacza, że nasza plaża opustoszeje. Wraz z chłodami pojawią się
na niej konińskie MORSY.

Zobacz również:

strony internetowe | lexurio.pl