Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Inwestujemy w Łężynie

Publikacja: 07 maj 2021
Stadion przy ul. Łężyńskiej w północnej części miasta cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Z sali sportowej korzystają kluby sportowe, stałym gościem jest UKS Samuraj, ze stadionu korzystają kluby piłkarskie, mieszkańcy miasta oraz użytkownicy uprawiający sport spoza regionu. Obiekt był i jest bazą dla różnych rozgrywek sportowych: sparingów, turniejów, treningów oraz meczów ligowych, spełnia ważną funkcję dla lokalnej społeczności północnych dzielnic Konina.

Obecny rok to duże zmiany w obiekcie przy Łężyńskiej 4. Stare, zniszczone i niefunkcjonalne szatnie oraz łazienki dla sportowców doczekały się generalnego remontu. Możliwości wywołane przez zamknięcie innych obiektów, w połączeniu z umiejętnościami i zaangażowaniem pracowników MOSiR, pozwoliły na wykonanie m. in. prac rozbiórkowych, montażu nadproży drzwiowych, wymianę drzwi wewnętrznych, wykonanie ścianek działowych, nowej posadzki, nowych fragmentów instalacji podposadzkowych. Zupełnie nowy wygląd zyskały natryski i toalety, pojawiła się również nowa toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Remontujący obiekt pracownicy zamontowali nowe baterie natryskowe, umywalki, stanowiska do mycia obuwia sportowego. Szatnię wyposażono w nowe komplety ławek z wieszakami. Na zakup materiałów budowlanych do przeprowadzenia tego remontu wydano niespełna 80 000 zł, całość pochodziła z bieżących środków MOSIR.

Wykonanie prac zapewniło przede wszystkim bezpieczne dla wszystkich użytkowników warunki sanitarne i higieniczne. Ważne było dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych, czego do tej pory brakowało. Obecnie trwają jeszcze prace związane
z bezpiecznym podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami.

Obiekt w Łężynie jest ważny także z powodu planów modernizacji boisk przy ul. Dmowskiego. Miasto Konin, po ponownym złożeniu dokumentów, czeka na decyzję z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w sprawie modernizacji stadionu im. Mariana Paska.
projekt: laskovski.pl