Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Przystań Gosławice czeka na turystów

Publikacja: 14 maj 2021
Generalny remont dwóch pomostów żeglarskich to najważniejsze z wykonanych prac w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice” przed letnim sezonem turystycznym. Koniński MOSiR zadbał jednak nie tylko o żeglarzy.

W Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice” przed nadchodzącym sezonem letnim wykonano kolejne remonty, a regularnie odwiedzający to miejsce turyści bez trudu dostrzegą zmiany w ośrodku.
Gruntowny remont pomostu żeglarskiego, na który radni Konina w styczniu 2020 roku przekazali 240 000 zł, przeszedł pomost nr 1. Na długości ok. 25 m jest teraz pomostem stałym z odnowioną stalową konstrukcją, w dalszej części połączony trapem łukowym z częścią pływającą o długości 40 m. Nowy pomost jest wyposażony w osprzęt portowy: siedem punktów dystrybucji mediów (każdy z ujęciem wody
i czterema gniazdami zasilającymi). Obiekt jest oświetlony oraz oznakowany na całej jego długości, posiada knagi, drabinki oraz światło nawigacyjne na końcu pomostu.

Przystań Gosławice, która zgodnie z zapisami miejskiej strategii stać ma się w przyszłości Centrum Szkolenia Żeglarstwa na Wielkiej Pętli Wielkopolski posiada obecnie 45 miejsc cumowniczych dla żeglarzy i motorowodniaków. Stali bywalcy zauważą także odnowiony pomost nr 3. - Tak jak wiele prac w tym roku, także to miejsce odnowiliśmy dzięki zaangażowaniu pracowników. Wymieniono i zakonserwowano poszycie na pomoście nr 3 na całej jego długości (ok. 42 m), ponadto konstrukcja pomostu została gruntownie oczyszczona, wypiaskowana i pomalowana – mówi Ewa Kulczyńska dyrektor MOSIR w Koninie.

Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu gości cumujących przy pomostach, ułożono kostkę brukową, tworząc nowe chodniki przed pomostami nr 1, 2 i 3. Przy pomoście nr 2 wyremontowano slip, także przy tym pomoście zaplanowano 5 miejsc na gościnnej kei. Pamiętając również
o gościach w części kąpieliskowej MOW naprawiono oraz ułożono z kostki brukowej nowe ciągi komunikacyjne między domkami.
- Zadbaliśmy też o miłośników kąpieli. Nawieziono 60 ton piasku na teren istniejącej już plaży, przed nami jeszcze prace związane z kąpieliskiem,
a więc odnowienie brodzika dla najmłodszych gości oraz przedsezonowe oczyszczenie dna kąpieliska i nabrzeża –
tłumaczy Ewa Kulczyńska.

Do dyspozycji gości MOSIR oddaje również oświetlone piaszczyste boisko wielofunkcyjne (m. in. do piłki plażowej, badmintona), bezpieczne miejsce na ognisko (lub grill), czy doposażoną w nowy sprzęt wypożyczalnię rowerów turystycznych, rowerków wodnych, kajaków, leżaków. Nowością od tego roku 2021 będzie też pole namiotowe, oferujące miejsca dla amatorów noclegów pod gwiazdami.
Miejski Ośrodek Wypoczynkowy w Gosławicach zyskał też nowe zasilanie energetyczne, inwestycja ta kosztowała miasto Konin 145 tys. zł.
projekt: laskovski.pl