Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Rowerem po zdrowie z OLIMPIJCZYKAMI!

Publikacja: 06 lipiec 2021

Rowerem po zdrowie z Olimpijczykami: Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem!

Akcja Rowerem po zdrowie to jednodniowy RAJD ROWEROWY promujący jazdę na rowerze, jako aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ambasadorami są olimpijczycy - Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik.

 W rajdzie udział wziąć może każdy, kto posiada sprawny rower, uwielbia na nim jeździć oraz chętnie integruje się z ludźmi. Liczba miejsc jest ograniczona: maksymalnie 100 rowerzystów!

Termin: 10 lipiec 2021 r. (sobota)
Zbiórka: godz. 9:00
Miejsce: Bulwar Nadwarciański - amfiteatr przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego

Projekt dofinansowany jest ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025.

Mapa i trasa rajdu

Opis trasy:

Długość trasy wynosi 14 km. Na całej długości droga posiada nawierzchnię asfaltową.

START: na Bulwarze Nadwarciańskim przy "Amfiteatrze" na wysokości ZS CKU. Przejeżdżamy wzdłuż rzeki Warty i zjeżdżamy z Bulwaru na wysokości ul. Mikołaja Kopernika i dalej ulicą Nadrzeczną do mostu Unii Europejskiej, gdzie ścieżką rowerową dojeżdżamy do Ronda Miast Partnerskich wjeżdżamy na jezdnię ulicy Kleczewskiej (droga nr 264), jezdnią dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Spółdzielców - Aleje 1 Maja, za skrzyżowaniem wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i kontunuujemy jazdę na wprost ul. Kleczewską przez Rondo Lecha i Marii Kaczyńskich, Rondo Tadeusza Mazowieckiego i dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Paderewskiego. Tam zjeżdżamy na dodatkową jezdnię (stara droga) po prawej stronie dla naszego kierunku jazdy, niewielkie natężenie ruchu i pełni umowną funkcję drogi rowerowej mimo braku oznakowania takowej drogi. Na wysokości ul. Międzylesie po lewej stronie drogi, wjeżdżamy ponownie na ścieżkę rowerową, która "biegnie" po lewej stronie ul. Kleczewskiej i dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Tuwima (Posada) i Brunatną - miejsce gdzie zachowujemy szczególną ostrożność z uwagi na zły stan nawierzchni kończącej się ścieżki i konieczność przekroczenia skrzyżowania oraz przemieszczenie się na drugą stronę jezdni. Za skrzyżowaniem ponownie wracamy na ścieżkę rowerową i jedziemy w kierunku Woli Łaszczowej, gdzie w prawo zjeżdżamy z drogi nr 264 w ul. Wieruszewską. Następnie skręcamy w prawo, w ul. Leopolda Staffa do Szkoły Podstawowej nr 10, następnie Rondo Batalionów Chłopskich przejeżdżamy na wprost w ul. Muzealną, Gosławicką i dojeżdżamy do drogi krajowej nr 25, ulica Przemysłowa (szczególna ostrożność!). Skręcamy w lewo, następnie w prawo, w ul. Rybacką. Jedziemy wzdłuż ROD, przejeżdżamy kanał i skręt w lewo, w drogę prowadzącą do Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego "Przystań Gosławice" - META.

Program rajdu

9:00 - 9:20 zapisy uczestników, złożenie kart zgłoszeń

9:20 - 9:30 powitanie i odprawa techniczna (podział uczestników na grupy), przypomnienie przepisów prawa o ruchu drogowym

9:30 - wyjazd na trasę - całość ok. 14 km

ok. 11:00 - przyjazd do MOW "Przystań Gosławice"

   - spotkanie z olimpijczykami, rozmowy, wspólne fotografie

   - konkursy sprawnościowe

   - posiłek

Dokumenty

Rowerem po zdrowie
Regulamin - Rowerem po zdrowie
(524.02 kB / DOCX)
Rowerem po zdrowie
Zgłoszenie i zgoda
(63 kB / DOC)
Rowerem po zdrowie
Zgoda rodzica/opiekuna
(63 kB / DOC)
Rowerem po zdrowie
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
(18.23 kB / DOCX)
projekt: laskovski.pl