Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Bezpłatne badania mammograficzne

Publikacja: 13 grudzień 2021
Przypominamy Paniom o badaniach mammograficznych, które prowadzone będą:
  • 14 GRUDNIA 2021 r.
  • 18 LUTEGO 2022 r.
w mammobusie w KONINIE zaparkowanym przy Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym "RONDO" Aleje 1-go Maja 1a.

Szczególnie zachęcamy pacjentki z rocznika 1971 r., które pierwszy raz w tym roku mogą mieć przeprowadzone Bezpłatne Badania Mammograficzne.
A już od STYCZNIA 2022 r. Panie urodzone 1972 r.

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ) lub online: https://diagnostyk.pl/, można również podejść bezpośrednio do mammobusu.

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy.
Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
projekt: laskovski.pl