Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Wakacyjny rajd rowerowy w towarzystwie polskich olimpijczyków

Publikacja: 13 lipiec 2022

Co powiecie na wakacyjny rajd rowerowy w towarzystwie polskich olimpijczyków?

Jeśli jesteście gotowi na taką przygodę, to zapraszamy was 15 lipca (w najbliższy piątek) do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Start - 16:30 na bulwarze. Zapisy jeszcze trwają! 

A szykuje się wyjątkowe sportowe wydarzenie! Na jednoślady w Koninie wsiądą bowiem znani i utytułowani kolarze: wiceprezes zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki – jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w trakcie Igrzysk XXI Olimpiady Montreal 1976 zdobył dwa medale w kolarstwie szosowym – srebro w jeździe drużynowej na czas oraz indywidualnie brąz w wyścigu ze startu wspólnego, mistrz świata z Yvoir 1975 oraz brązowy medalista mistrzostw świata rozgrywanych w San Cristobal w 1977 roku, Tadeusz Mytnik - srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne, a także Kajetan Broniewski - wioślarz i działacz sportowy, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Do pokonania jest trasa prowadząca z Bulwaru Nadwarciańskiego w Koninie przez Grąblin, Licheń do Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice”. W sumie to około 25 kilometrów. Na finał w „Przystani Gosławice” zapraszamy uczestników rajdu na poczęstunek i rozmowy z olimpijczykami. 

Kto chce spędzić piątkowe popołudnie w tak wyjątkowym towarzystwie, powinien wysłać swoje zgłoszenie.

Zapisy prowadzi Urząd Miejski: andrzej.lacki@konin.um.gov.pl. Można też zadzwonić: 63 240 11 64.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Rajd organizuje Miasto Konin Konin. Tu płynie energia wspólnie z partnerami: Towarzystwem Olimpijczyków Polskich, MOSiR Konin, PTTK Konin, PTTK Konin / CIKLO, Klub Żeglarski Spinaker.

Ostatnie artykuły:

Od godz. 13.00 dn. 29 listopada wznawiamy dostępność basenu Szymanowskiego

Od godz. 13.00 dn. 29 listopada wznawiamy dostępność basenu Szymanowskiego

Zapraszamy   poniedziałek – piątek 8.00 – 19.30 2 grudnia - sobota – basen niedostępny zaplanowane są „Mikołajkowe Zawody Pływackie”  niedziela – nieczynne