Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Basen pełen strażaków

Publikacja: 16 lipiec 2022

Tegoroczna, lipcowa przerwa technologiczna na basenie przy ul. Szymanowskiego 5a okazała się znakomitą okazją, by nasi lokalni strażacy- ratownicy mogli przeprowadzić cykliczne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Wzięli w nich udział strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Krzymowie i Starym Mieście. Głównym celem ćwiczeń było omówienie postępowania w przypadku wpadnięcia do wody strażaka w ubraniu specjalnym, hełmie, butach oraz aparacie ochrony układu oddechowego.

Ponadto, przećwiczono techniki holowania osoby podtopionej oraz użycie sprzętu ratownictwa wodnego, jak: rzutka, boja ratownicza, deska ortopedyczna i różne typy kamizelek ratunkowych. Strażacy mogli spróbować pływania w sprzęcie nurkowym lub w ubraniu cywilnym. Zajęcia prowadzili doświadczeni strażacy– nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego z JRG 2 oraz funkcjonariusze Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Jednocześnie przypominamy, że w lipcu otwarty pozostaje basen w Obiekcie Rekreacyjno- Sportowym „Rondo” przy ul. Al. 1 Maja 1a w Koninie, w każdy dzień tygodnia, w godz. 8.00- 19.30.