Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Przerwa technologiczna na Obiekcie Rekreacyjno Sportowym „Rondo”

Publikacja: 01 sierpień 2022

Od dzisiaj rozpoczęła się przerwa technologiczna na Obiekcie Rekreacyjno Sportowym „Rondo” przy ul. Al. 1 Maja 1a
w Koninie, która potrwa do końca sierpnia. Podczas przerwy zostaną przeprowadzone prace remontowo – malarskie oraz porządkowe. Na basenie dojdzie do wymiany wody oraz czyszczenia powierzchni niecki.

Przerwa technologiczna to idealny moment do przeznaczenia basenu na potrzeby przeprowadzenia ćwiczeń ratownictwa wodnego przez lokalne służby straży pożarnej. Dzisiejszym celem szkolenia strażaków na naszym obiekcie, było omówienie postępowania w przypadku wpadnięcia do wody w ubraniu specjalnym, hełmie, butach i aparacie ochrony układu oddechowego oraz doskonalenie holowania osoby podtopionej i użycie sprzętu ratownictwa wodnego, takiego jak: rzutka, boja ratownicza, deska ortopedyczna i różne typy kamizelek ratunkowych. Uczestnikami ćwiczeń byli strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, OSP Rychwał oraz OSP Cukrowania Gosławice.

Jednocześnie przypominamy, że od dzisiaj pracę wznawia Basen Sportowy Kryty przy ul. Szymanowskiego 5a, który jest czynny codziennie w godz. 8:00 – 19.30. Serdecznie zapraszamy.