Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Stadion przy Dmowskiego będzie miał nowy parking

Publikacja: 24 maj 2023     Aktualizacja: 25 maj 2023

Rusza kolejna miejska inwestycja. Przy modernizowanym stadionie przy ul. Dmowskiego za niespełna milion złotych powstanie nowy parking. Tym samym modernizowany obiekt będzie miał we wrześniu parking na miarę potrzeb.

Umowę z wykonawcą w obecności prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego, który wizytował we wtorek modernizowany stadion, podpisała dyrektor MOSiR w Koninie Ewa Kulczyńska. 

- To ważne uzupełninie prowadzonej modernizacji stadionu przy Dmowskiego. Trudno wyobrazić sobie to miejsce bez dobrego parkingu. Cieszę się, że włodarze miasta dostrzegli potrzebę remontu także tego miejsca i wkrótce mieszkańców Konina cieszyć będzie wysokiej klasy obiekt piłkarski oraz porządny parking – mówi Ewa Kulczyńska, dyrektor MOSiR w Koninie.

Swoje radości z podpisania umowy na kolejną inwestycję, która posłuży piłkarzom, trenerom i rodzicom młodych adeptów piłkarstwa nie ukrywał także prezydenta Konina. 

- Jesteśmy właśnie po kolejnej radzie budowy. Dziś rozpoczęto układanie sztucznej nawierzchni na jednym z trzech budowanych boisk stadionu, na którego remont pozyskaliśmy pieniądze z Ministerstwa Sportu. Myśląc perspektywicznie już na etapie przygotowywania dokumentacji MOSiR podzielił zadanie na dwie części. Cieszę się, że obie – czyli stadion i parking - zrealizujemy niemal w tym samym czasie – podkreślał prezydent Piotr Korytkowski.

Wykonawcą budowy parkingu za kwotę 948 330 zł będzie DROMEX Firma Handlowo - Usługowa Roboty Drogowo - Budowlane Robert Pleśnierowicz. Za tę kwotę w sąsiedztwie stadionu powstanie 77 miejsc parkingowych w tym 6 dla osób z niepełnosprawnością, oraz dwa miejsca dla autokarów.


Stadion im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego to najstarszy obiekt sportowy w mieście. Koniński MOSIR, który zarządza obiektem świętuje w tym roku 40-lecie działalności.