Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Konin/ Licheń/ Ślesin 2023

Publikacja: 26 maj 2023

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin serdecznie zaprasza na XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Konin/ Licheń/ Ślesin 2023.

 

Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 maja pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Zaproszenie do Komitetu Honorowego przyjęli Prezydent Miasta Konina – Piotr Korytkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin – Mariusz Zaborowski.

Współorganizatorem imprezy jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie.

 

W Dniu Treningowym weźmie udział 70. zawodników z 12. Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska. Są to uczestnicy sportowo-rehabilitacyjnego Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. W przyjaznej atmosferze, bez elementu rywalizacji, zaprezentują swoje umiejętności ruchowe uzyskane w wyniku treningów.

Sportowcom towarzyszyć będą trenerzy, rodzice i wolontariusze – uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie.

 

Dzień Treningowy rozpocznie się 26 maja 2023 roku o godzinie 16.30  uroczystą Ceremonią Otwarcia w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Młodzieżowej 1 w Ślesinie.
W tym samym miejscu w sobotę i niedzielę odbędą się konkurencje halowe. Dodatkowo, w sobotę, w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym „Rondo” w Koninie przeprowadzone zostaną konkurencje wodne. Dzień Treningowy zakończą Ceremonia Medalowa i Ceremonia Zamknięcia.

 

XIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jego organizację wsparło Miasto Konin, Miasto i Gmina Ślesin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza w Koninie oraz Smurfit Kappa oddział w Koninie.

 

Program Dnia Treningowego:

 

26 maja 2023  /piątek/

16.30 - 18.30  Ceremonia Otwarcia

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

 

27 maja 2023 /sobota/

9.00 - 15.00  zawody - konkurencje halowe

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

9.30 - 11.30  zawody - konkurencje wodne

Obiekt Rekreacyjno-Sportowy RONDO w Koninie, ul. Al. 1 Maja 1A

 

28 maja 2023  /niedziela/

9.00  - 11.00  zawody - konkurencje halowe

11.00 - 12.00  Ceremonia Dekoracji, Ceremonia Zamknięcia,

Hala Widowiskowo-Sportowa w Ślesinie, ul. Młodzieżowa 1

 

 

Bądźcie Państwo z nami i kibicujcie na trybunach wyjątkowym sportowcom Olimpiad Specjalnych!                                                               

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Renata Sylwia Kowalska - Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Ostatnie artykuły:

Godziny dostępności obiektu RONDO w dniu 15.06

Godziny dostępności obiektu RONDO w dniu 15.06

15 czerwca br. /sobota/ obiekt czynny w godz. 11.00 – 18.30dn. 15.06.2024 26. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa

Przerwa w dostawie ciepła

Przerwa w dostawie ciepła

W dniu 20-06-2024 r. od godziny 08:00 do godziny 14:00 nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej. Przerwa spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych na sieci ciepłowniczej. Przepraszamy za utrudnieniaDokładna lista obiektów zawarta w artykule.