Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Samsung River Triathlon Series - edycja 2023

Publikacja: 14 sierpień 2023

13 sierpnia w Koninie odbył się piąty etap cyklu Samsung River Triathlon Series, który kolejny raz z przyjemnością współorganizowaliśmy razem
z Fundacją „Jeszcze więcej sportu” oraz Miastem Konin. Tegoroczna impreza skończyła się z frekwencyjnym rekordem - na starcie zameldowało się około 350 zawodników z całej Polski, w tym bardzo liczna grupa mieszkańców Konina. Wśród startujących można było zobaczyć między innymi Zastępcę Prezydenta Miasta Konina p. Pawła Adamowa. Zawodnicy wystąpili w dwóch najpopularniejszych dystansach triathlonowych na 1/8 IM oraz 1/4 IM.

Cykl Samsung River Triathlon Series to trzeci sezon rywalizacji triathlonowej, który odbywa się na rzece Warcie aż w 6 lokalizacjach takich jak: Gorzów Wielkopolski, Międzychód, Wronki, Koło, Konin oraz Uniejów. Przed Samsung River Triathlon Series Konin zawody odbyły się już 4 czerwca
w Gorzowie Wielkopolskim, 25 czerwca w Międzychodzie, 2 lipca we Wronkach oraz 23 lipca w Kole. Rywalizacja na terenie naszego miasta była przedostatnią z cyklu. Ostatni, decydujący etap odbędzie się 27 sierpnia w Uniejowie.

Zwycięzcami klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach całego cyklu na dystansie 1/8 IM i 1/4 IM zostaną uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą sumę punktów z czterech najlepszych startów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Samsung River Triathlon Series w Koninie. 

WYNIKI SAMSUNG RIVER TRIATHLON SERIES KONIN 2023
Fot. Konin. Tu płynie energia.