Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Obchody Narodowego Dnia Sportu w Koninie

Publikacja: 08 wrzesień 2023

Czy Polki i Polacy są zadowoleni ze swojego zdrowia?

Dobry stan naszego zdrowia ma wpływ przede wszystkim na jakość naszego życia, ale nie tylko. Od tego, czy my jesteśmy zdrowi, zależy również przyszłość naszych dzieci – począwszy od takich aspektów jak nauka zdrowego trybu życia już od małego, a zakończywszy na aspektach czysto ekonomicznych (jak mamy dobre zdrowie, jesteśmy w stanie dłużej pracować i sami zarabiać pieniądze, nie muszą utrzymywać nas dzieci). Jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie? Uprawiać sport! Właśnie do tego przekonują po raz 11. organizatorzy wielkiej kampanii społecznej, w ramach której odbywają się setki bezpłatnych treningów w całym kraju – Narodowy Dzień Sportu. Jak co roku wydarzenia odbędą się również w Koninie.

Zacznij przygodę ze sportem

Fundacja Zwalcz Nudę, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, już po raz 11. organizuje święto zdrowia i aktywnego trybu życia – Narodowy Dzień Sportu. Przygotowania trwają cały rok. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

Piłka nożna, kajakarstwo, pływanie, tenis, siatkówka, gimnastyka, karate, kolarstwo, judo, fitness, bieganie, minigolf, kendo, lekkoatletyka, hokej, tenis, aqua aerobik, taekwondo, nordic walking – to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować bezpłatnie w ramach Narodowego Dnia Sportu. Kampanię wspierają również znani polscy sportowcy: Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak, Artur Noga, Marcin Hakiel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Hentka, Adrian Castro, Katarzyna Dulnik czy Anna Bosak. Poćwiczyć będzie można w całej Polsce, w małych i większych miejscowościach: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Koninie, Sandomierzu czy Bytomiu.

Podczas Narodowego Dnia Sportu każdy znajdzie coś dla siebie – wybór dyscyplin jest tak duży, że nie sposób nie trafić na tę, która się nam spodoba! A jak znaleźć wydarzenie dla siebie? Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl, wpisać swoją miejscowość czy dyscyplinę,
a wyszukiwarka pokaże nam treningi dla nas
– opowiada Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Narodowy Dzień Sportu w Koninie

W Koninie w ramach Narodowego Dnia Sportu od 15. do 17. września będzie można wziąć udział w wielu sportowych atrakcjach. W piątek odbędą się wydarzenia w szkołach podstawowych i liceach na terenie miasta. Do III Liceum zapraszamy nie tylko uczniów tej szkoły ale wszystkich zainteresowanych na wykład na temat odmian triathlonu, który poprowadzi Hubert Król, 4-krotny medalista Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie, Crossduathlonie, obecnie trener triathlonu i organizator wielu eventów sportowych. Stowarzyszenie Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji Start zachęca wszystkie dzieci do wzięcia udziału w otwartych treningach piłki ręcznej, na których będzie można spotkać zawodników grających od tego sezonu w I lidze piłki ręcznej.

W sobotę Akademia Tenisa przygotowuje zajęcia otwarte dla początkujących oraz gry i zabawy dla dzieci, a pani Paulina Kałużna poprowadzi otwarte zajęcia z zumby na Bulwarze Nadwarciańskim.

Ale to nie wszystko! W niedzielę w Koninie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Korty Konin organizuje turniej tenisa ziemnego dla dzieci
i młodzieży. Będzie można wziąć udział w otwartym turnieju siatkówki, który odbędzie się przy ul. Popiełuszki 2a, natomiast Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” S. A. zaprasza na rejsy jachtem żaglowym. Na stadionie MOSiR przy ul. Łężyńskiej  4 odbędzie się festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.

Wszystkie wydarzenia oraz szczegóły poszczególnych wydarzeń znajdują się na stronie www.narodowydziensportu.pl. Udział jest bezpłatny.

 

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Patroni honorowi
Minister Sportu i Turystyki
Polski Komitet Olimpijski
Polski Komitet Parolimpijski