Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Aktualności

Rozgrywki eliminacyjne do XVIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem

Publikacja: 22 listopad 2023

W dniach 21 i 22 listopada 2023 r.  w naszej Hali Widowiskowo - Sportowej "RONDO" w Koninie,  odbyły się rozgrywki eliminacyjne
do XVIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem: „SPORT, WYSIŁEK - WAŻNA SPRAWA! Z BOLKIEM I LOLKIEM TO CZYSTA ZABAWA!”.
Organizatorem imprezy było Przedszkole nr 7 "Bolka i Lolka" w Koninie, a współorganizatorami Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Koninie oraz Akademia Nauk Stosowanych w Koninie.

Sportowe zmagania grup przedszkolnych były wspaniałą okazją do sprawdzenia sprawności fizycznej wśród dzieci, w konkurencjach wymagających szybkości, koordynacji i gibkości. Oprócz cech motorycznych ważna okazała się również umiejętność współpracy w grupie. Zadania jakim musieli stawić czoła uczestnicy były wykonywane w miłej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, przy głośnym dopingu swoich koleżanek i kolegów
oraz opiekunów. Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dla 3 i 4 - latków oraz 5 i 6 - latków. W młodszej grupie rywalizowały zespoły 4 - osobowe, a w starszej 5 - osobowe.

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunku wychowania fizycznego Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, za których przygotowanie odpowiadała Pani dr Ewa Janeczek. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Młodzieżowy Dom Kultury
w Koninie. Sponsorami nagród dla małych sportowców była: Pizzeria Da Grasso w Koninie, Natalia Kowalska Make Up w Koninie oraz Centrum Treningu Personalnego i Dietetyki Metamorphose w Koninie. O odpowiednie nawodnienie młodych zawodników zadbał PIASTPOL.

Do sportowej zabawy przystąpiło 12 konińskich placówek przedszkolnych, a zmagania zostały podzielone na dwie eliminacyjne grupy.
3 najlepsze zespoły przedszkolne z grupy, uzyskały awans do finału olimpiady, który odbędzie się w styczniu 2024 r. Poniżej prezentujemy klasyfikacje końcowe z rozgrywek eliminacyjnych XVIII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem.

21.11.2023 r. GRUPA 1:
1. Przedszkole nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie - 44 pkt.
2. Przedszkole nr 25 "Bajka" w Koninie - 39 pkt.
3. Przedszkole nr 2 "Kraina Wesołej Zabawy" w Koninie - 36 pkt.
4. Przedszkole nr 10 "Leszczynowa Górka" w Koninie - 35 pkt.
5. Przedszkole nr 31 "Pod Tęczą" w Koninie - 25 pkt.
6. Przedszkole Montessori Akademia Smyka w Koninie - 17 pkt.

22.11.2023 r. GRUPA 2:
1. Przedszkole "Sportuś" w Koninie - 45 pkt.
2. Przedszkole "Bajkolandia" w Koninie - 38,5 pkt.
3. Przedszkole nr 5 "Plastuś" w Koninie - 35,5 pkt.
4. Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie - 29 pkt.
5. Przedszkole nr 17 "Wojtusiowa Izba" w Koninie - 28 pkt.
6. Przedszkole nr 4 "Biały Konik" w Koninie - 26 pkt.