Za nami Mistrzostwa Konina w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci!
Za nami Mistrzostwa Konina w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci!
Do rywalizacji zgłosiły się 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców, a turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu nie brakowało emocjonujących spotkań i sportowej walki do ostatnich sekund.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 4, które pewnie sięgnęły po tytuł mistrzyń Konina.
Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3
Na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 15
4.Szkoła Podstawowa nr 7
W turnieju chłopców komplet zwycięstw i tytuł mistrza Konina wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15
Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9
Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3
4.Szkoła Podstawowa nr 4
5.Szkoła Podstawowa nr 7
Awans do finałów wojewódzkich wywalczyły:
➡️ SP 4 w kategorii dziewcząt
➡️ SP 15 w kategorii chłopców
Zwycięski skład Szkoły Podstawowej nr 4: Marcjanna Pęksyk, Łucja Walczak, Iga Stasińska, Maja Sobczak
Opiekun: Izabela Adamska
Zwycięski skład Szkoły Podstawowej nr 15: Miłosz Kwiręg, Ksawery Sawicki, Bruno Symotiuk, Jakub Tomczak
Opiekun: Adam Małas