Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A
Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice"
Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice"

Miejski Ośrodek Wypoczynkowy ,,Przystań Gosławice” położony jest przy ul. Rybackiej w Gosławicach. Oddalony jest od Konina o 8 kilometrów i znajduje się przy trasie 25 Konin-Bydgoszcz, nad Jeziorem Pątnowskim. Jezioro wchodzi w skład ciągu jezior i wraz z Mikorzyńskim i Ślesińskim tworzy kanał żeglowny łączący Wartę z Gopłem. Dlatego MOW ,,Przystań w Gosławicach” chętnie odwiedzany jest przez amatorów żeglarstwa i windsurfingu, którym nieosłonięte brzegi jeziora oraz rozległy obszar zapewniają sprzyjające wiatry. Miejsce to nie jest obce również wędkarzom. Z uwagi na dobre warunki rozwoju swoje miejsce w jeziorze znalazły różne gatunki ryb.
Przystań wodna Gosławice położona na wodnym szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski oferuje około 45 miejsc postojowych przy dwóch pomostach. Przygotowana jest do obsługi wodniaków od maja do października. Oferuje cumowanie i slipowanie jachtów, prąd na kei, parking samochodowy oraz sanitariaty i pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

 


Lokalizacja:
Konin ul. Rybacka 7

przystangoslawice@mosirkonin.pl
tel.: 885-63-63-00 (czynny od kwietnia do końca września)

Ośrodek czynny od MAJA do WRZEŚNIA

MAJU i WRZEŚNIU recepcja czynna w dni powszednie w godz. 8:00 - 15:00.

CZERWCU codziennie od 8:00 do 19:00.

LIPCU i SIERPNIU od 8:00 do 20:00.
Parę słów..

Na terenie otoczonego lasem ośrodka znajduje się 20 murowanych domków campingowych jedno-, dwu- oraz trzysegmentowych, które zapewniają około 140 miejsc noclegowych w 2-, 3-, 4-, 5-osobowych domkach. Każdy z domków wyposażony jest w aneks kuchenny, lodówkę i węzeł sanitarny. Ośrodek daje możliwość wypoczynku w bezpośredniej bliskości natury, stwarzając wyjątkową atmosferę spokoju i relaksu. 

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będący administratorem Ośrodka, od połowy marca bieżącego roku rozpoczął prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne mające na celu oddanie na rozpoczęcie nowego sezonu odnowionego kąpieliska.

W ten sposób został:
- wyremontowany pomost plażowy,
- nawieziony piasek na teren istniejącej już plaży.

Oczyszczono także dno kąpieliska. Wykonano prace pielęgnacyjne mające na celu poprawę kondycji roślin oraz trawy, które na naturalnym ukształtowaniu terenu wokół domków letniskowych oraz plaży tworzą przestrzenie umożliwiające wypoczynek i zabawę. Do użytku naszych Gości jest plac zabaw dla dzieci i siłownia plenerowa. Jest również nowe, bezpieczne miejsce przeznaczone na rozpalanie ogniska i grilla.

Zwiększono liczbę ławeczek w pobliżu plaży oraz dostawiono kosze na śmieci, w celu zapewnienia plażowiczom komfortu korzystania z kąpieli słonecznych w czystym otoczeniu. Oświetlono pomosty zlokalizowane przy plaży. Zwiększono liczbę sprzętu pływającego w wypożyczalni. A wszystko po to, by zachwycić entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Zainteresowani utrwaleniem swojego wizerunku i pobytu w Gosławicach, będą mieć okazję zrobienia zdjęć na ściance z piratami i przesłania ich bliskim lub znajomym jako ,,Fotki z Ośrodka”.

 

MOSiR ogromną wagę przywiązuje do bezpieczeństwa osób wypoczywających nad jeziorem.

Dlatego nad plażowiczami czuwać będzie wykwalifikowana i doświadczona kadra ratowników, a wśród nich ratownik z uprawnieniami ratownika medycznego. Ponadto, prowadzony będzie stały nadzór plaży i ośrodka pod kątem bezpieczeństwa.

Bez wątpienia dodatkową atrakcją jest uruchomiony od maja tramwaj wodny POCIEJEWO, który pływa po Jeziorze Pątnowskim. Jeśli nie macie własnego środka komunikacji, możecie do nas dojechać np. autobusem MZK.
strony internetowe | lexurio.pl