Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice"

Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice"

MOW Przystań Gosławice (Kliknij aby powiększyć)

Miejski Ośrodek Wypoczynkowy ,,Przystań Gosławice” położony jest w dzielnicy Konina - Gosławice przy ul. Rybackiej 7. Oddalony jest od centrum Konina o 8 kilometrów i znajduje się przy trasie nr 25 Konin-Bydgoszcz, nad Jeziorem Pątnowskim. Jezioro wchodzi w skład ciągu jezior i wraz z Mikorzyńskim i Ślesińskim tworzy kanał żeglowny łączący Wartę z Gopłem. Dlatego MOW ,,Przystań w Gosławicach” chętnie odwiedzany jest przez amatorów żeglarstwa i windsurfingu, którym nieosłonięte brzegi jeziora oraz rozległy obszar, zapewniają sprzyjające wiatry. Miejsce to nie jest obce również wędkarzom, z uwagi na dobre warunki rozwoju swoje miejsce w jeziorze znalazły różne gatunki ryb.

Murowane domki letniskowe dostępne są sezonowo od maja do września, a szeroka, piaszczysto-trawiasta plaża i strzeżone kąpielisko zachęcają do wypoczynku na łonie natury.

Przystań wodna położona na wodnym szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski oferuje 50 miejsc postojowych przy trzech pomostach. Przygotowana jest do obsługi wodniaków od maja do października. Oferuje cumowanie i slipowanie jachtów, prąd i wodę na kei, parking samochodowy oraz sanitariaty
i pomieszczenie dla matki z dzieckiem.

Ośrodek funkcjonuje sezonowo:
- wynajem domków letniskowych w okresie od MAJA do WRZEŚNIA
- sezon żeglarski (cumowanie i slipowanie jachtów) w okresie od MAJA do PAŹDZIERNIKA


Lokalizacja:

Miejski Ośrodek Wypoczynkowy "Przystań Gosławice"

Rybacka 7, 62-510 Konin

52°18'02.0"N 18°16'21.8"E

e-mail: przystangoslawice@mosirkonin.pl

tel.: 885 63 63 00 (czynny od kwietnia do końca października)


RECEPCJA czynna:

- w MAJU, CZERWCU i WRZEŚNIU od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00

- w LIPCU i SIERPNIU od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00 - 20:00.

Parę słów..

Przystań (Kliknij aby powiększyć)

Na terenie otoczonego lasem ośrodka znajduje się 20 murowanych domków campingowych jedno-, dwu- oraz trzysegmentowych, które zapewniają około 140 miejsc noclegowych w 2-, 3-, 4-, 5-osobowych domkach. Każdy z domków wyposażony jest w aneks kuchenny, lodówkę i węzeł sanitarny. Oprócz domków standard dysponujemy dwoma domkami o podwyższonym standardzie i dwoma apartamentami wyposażonymi w klimatyzację i kabinę z hydromasażem. Ośrodek daje możliwość wypoczynku w bezpośredniej bliskości natury, stwarzając wyjątkową atmosferę spokoju i relaksu.

Przystań plaża (Kliknij aby powiększyć)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będący administratorem Ośrodka, co roku od marca rozpoczyna prace remontowe, porządkowe i pielęgnacyjne mające na celu przygotowanie obiektu na rozpoczęcie nowego sezonu.

Oczyszczane jest dno kąpieliska. Wykonujemy prace pielęgnacyjne mające na celu poprawę kondycji roślin oraz trawy, które na naturalnym ukształtowaniu terenu wokół domków letniskowych oraz plaży tworzą przestrzenie umożliwiające wypoczynek i zabawę. Do użytku naszych Gości jest także plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa i piaszczyste boisko do piłki plażowej. Wyznaczone jest również bezpieczne miejsce na rozpalanie ogniska i grilla.

W celu zapewnienia plażowiczom komfortu korzystania z kąpieli słonecznych w czystym otoczeniu oferujemy do wypożyczenia wygodne leżaki, ustawiamy ławeczki w pobliżu plaży oraz zwiększoną ilość koszy na śmieci. Powiększyliśmy też flotę sprzętu pływającego w wypożyczalni i oferujemy wypożyczenie roweru turystycznego. Ośrodek jest też świetną bazą dla uczestników spływów kajakowych i regat żeglarskich. A wszystko po to, by zachwycić entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Ratownicy Przystań (Kliknij aby powiększyć)
MOSiR ogromną wagę przywiązuje do bezpieczeństwa osób wypoczywających nad jeziorem.
Dlatego nad plażowiczami czuwa wykwalifikowana i doświadczona kadra ratowników, a wśród nich ratownik z uprawnieniami ratownika medycznego. Ponadto, na terenie Ośrodka zlokalizowana jest baza grupy interwencyjnej WOPR Konin, która patroluje jezioro Pątnowskie, przeciwdziała wypadkom na wodzie, a w razie potrzeby może błyskawicznie udzielić pomocy tonącemu.
Przystań Gosławice
Bez wątpienia dodatkową atrakcją jest tramwaj wodny POCIEJEWO, który pływa po Jeziorze Pątnowskim od maja do października.

Jeśli nie macie własnego środka komunikacji, możecie do nas dojechać np. autobusem MZK, który w okresie wakacyjnym dociera pod samą bramę Ośrodka.
Przystań z lotu ptaka (Kliknij aby powiększyć)

Lokalizacja obiektu