Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego

Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego - ul. Podwale 1

(Kliknij aby powiększyć)

Program użytkowy:

Boisko główne: wymiary - 105 x 68 m
Widownia: pojemność – 2874 (siedziska)
Boisko boczne (B): nawierzchnia trawiasta - wymiary 105 x 68 m


Kontakt:

Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego

ul. Podwale 1
62-500 Konin

tel.: 63 243 00 69
e-mail: januszgajewski@mosirkonin.pl


Stadion przy ul. Podwale  – największy tego typu obiekt w Koninie położony w sąsiedztwie przepływającej przez Konin rzeki Warty. Jego budowa rozpoczęła się w latach 70. Finansowały ją konińskie zakłady przemysłowe. Rozgrywki rozpoczęły się w 1975 roku. Pierwotnie na trybunach mogło zasiąść 15 000 widzów. Obecnie na widowni zmieści się około ponad 2 800 osób (siedziska). Rekordową frekwencję odnotowano w 1998 roku podczas meczu Aluminium Konin z Polonią Warszawa w półfinale Pucharu Polski – stadion gościł wówczas ok. 9 000 kibiców. Na tym obiekcie Górnik, a potem  Aluminium, rozgrywał swoje drugoligowe i pucharowe mecze. Obecnie na stadionie gra utytułowana drużyna kobiet Medyk Konin. Obiekt jest wykorzystywany do organizacji giełdy.
Pierwotna nazwa stadionu brzmiała - „XXX-lecia PRL”. Decyzją Rady Miejskiej Konina z 21 marca 1991 roku została ona zmieniona na  „Stadion Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego”. Stało się tak na pamiątkę rozegranego wcześniej meczu oldbojów ze słynnej ekipy Orłów Górskiego
z zawodnikami z Holandii. Obie drużyny, w podobnych składach, grały na  Mistrzostwach Świata w Monachium w 1974 roku. Mecz w Koninie obserwował Kazimierz Górski. Piłka z tego spotkania została sprzedana za ówczesnych 20 milionów złotych jednemu z konińskich przedsiębiorców. Pieniądze trafiły na konto Olimpiad Specjalnych w Koninie.   

Lokalizacja obiektu