Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Sala sportowa ul. Kurów

Regulamin sauny suchej

 1. Sauna sucha jest integralną częścią Sali sportowej ul. Kurów  i obowiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego sali oraz niniejszy Regulamin.
 2. Z sauny należy korzystać w kostiumie bawełnianym. Przebywanie w niej w stroju innym niż bawełniany może spowodować jego zniszczenie.
 3. Przed wejściem do sauny należy umyć ciało pod natryskiem i wytrzeć się do sucha.
 4. W saunie suchej należy używać własnego ręcznika w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu ciała z powierzchnią drewnianą oraz pozostawić obuwie basenowe przed drzwiami sauny.
 5. Niedozwolone jest korzystanie z sauny w kolczykach, biżuterii, łańcuszkach, zegarkach, okularach i szkłach kontaktowych.
 6. W saunie może przebywać jednocześnie 5 osób.
 7. W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała i twarzy żadnymi kremami.
 8. Z sauny suchej NIE MOGĄ korzystać osoby:
  • grupy zorganizowane i ich opiekunowie,
  • cierpiące na jakiekolwiek dolegliwości skórne i inne choroby zgodnie z przeciwwskazaniami lekarza (przeziębienie, grypa, gorączka, grzybica,  choroby skóry, ostra faza trądziku różowatego, nadciśnienie, żylaki, wrzody, niewydolność nerek, choroby płuc, astma, choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm, choroby serca, schorzenia ostre i przewlekłe, tarczyca, nowotwory, guzy, ogniska zakaźne np. ból zęba) oraz kobiety w ciąży,
  • osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
  • dzieci do lat 16 bez opiekuna.
 1. Z sauny suchej MOGĄ korzystać osoby:
  • z chorobami gośćcowymi, stawów oraz po urazach stawów,
  • młodzież od 16-18 roku życia wyłącznie pod opieką osoby dorosłej,
  • osoby powyżej 18 roku życia.
 1. Zabrania się polewania pieca wodą lub jakimkolwiek innym środkiem chemicznym a jedyną osobą mogącą polewać wodą piec jest pracownik obsługi będący na zmianie.
 2. Dopuszczalna - ze względów bezpieczeństwa - temperatura dla ciała w saunie suchej, to 85°C.
 3. Dwukrotne wejście do sauny na około 15 min. jest zabiegiem wystarczającym dla organizmu. Dłuższe przebywanie jest niebezpieczne dla zdrowia.
 4. Po każdorazowym wyjściu z sauny należy się umyć i ochłodzić pod natryskiem dobierając odpowiednią dla siebie temperaturę wody. W przerwie i po zakończeniu pobytu w saunie wskazany jest wypoczynek oraz uzupełnienie poziomu płynów w organizmie.
 5. W razie wątpliwości dotyczących stanu zdrowia pozwalającego na korzystanie z sauny, należy skonsultować się z lekarzem.
 6. Z sauny mogą korzystać tylko osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwskazań do korzystania z niej. Za skutki zdrowotne przebywania w saunie Dyrekcja MOSiR w Koninie nie ponosi odpowiedzialności.
 7. Przebywanie w saunie suchej może odbywać się tylko za wiedzą i zgodą obsługi sali.

Lokalizacja obiektu