Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie
A A A

Sport szkolny

(Kliknij aby powiększyć)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie corocznie odpowiada za przebieg miejskiej rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży szkolnej. Organizacja wymienionego przedsięwzięcia odbywa się w oparciu o coroczny Program Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy odpowiada za system wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej na poszczególnych szczeblach nauczania. Sportowa rywalizacja szkół w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przebiega pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a najlepsze szkoły w finałach wojewódzkich konkurują
o puchary Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Ścieżka szkół do finałów wojewódzkich jest kilkuetapowa - po wygranych zawodach miejskich (poziom powiatowy), szkoła musi wygrać zawody rejonowe lub strefowe - wojewódzkie. W niektórych dyscyplinach takich jak sztafetowe biegi przełajowe, drużynowe pływanie, szachy, warcaby lub biegi przełajowe po zwycięstwie miejskim, szkoły uzyskują bezpośredni awans do finału wojewódzkiego. Po reorganizacji krajowego szkolnictwa w 1999 roku, szkolne mistrzostwa miasta Konina prowadzone były oddzielnie dla każdego z trzech etapów nauczania: szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Po reformie szkolnictwa w 2017 roku, szkoły nadal rywalizują w trzech kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada.
W roku szkolnym 2023/2024 są to uczniowie z roczników:
- Igrzyska Dzieci - 2011 i młodsi,
- Igrzyska Młodzieży Szkolnej - 2009/2010,
- Licealiada - 2004 i młodsi.

W obecnym roku szkolnym do sportowej rywalizacji w mistrzostwach miasta Konina uprawnionych jest 13 placówek szkolnych na poziomie podstawowym oraz 9 placówek ponadpodstawowych. W bieżącym roku szkolnym inauguracyjnymi zawodami będą mistrzostwa miasta Konina w siatkowej piłce plażowej w kategorii Licealiada, a kończącymi - zespołowe zmagania w lekkiej atletyce, koszykówce 3x3 w kategorii Igrzysk Dzieci oraz siatkowej piłce plażowej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie w roku szkolnym 2023/2024, przeprowadza we wszystkich kategoriach wiekowych łącznie 62 imprezy sportowe w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Po zakończonej rywalizacji, w czerwcu odbędzie się Sportowe Podsumowanie Roku Szkolnego, na którym przedstawiona zostanie punktacja miejska. W jej skład wchodzą punkty zdobyte przez szkołę podczas zawodów miejskich/ powiatowych oraz na szczeblu wojewódzkim. Najbardziej usportowione szkoły oraz medaliści zawodów wojewódzkich lub ogólnopolskich, zostaną nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Konina oraz Dyrektor MOSiR Konin.
Wyniki z zawodów w roku szkolnym 2023/2024 odnajdziecie Państwo w komunikatach końcowych z zawodów 
w zakładce Kalendarz.

Aktualny kalendarz, regulaminy, wzory repektowanych przez MOSiR Konin zgód na zawody szkolne oraz informacje o zawodach rejonowych/wojewódzkich dostępne w zakładkach Sportu Szkolnego.
Wyniki z zawodów w roku szkolnym 2023/2024 odnajdziecie Państwo w komunikatach końcowych z zawodów w zakładce Kalendarz.

Aktualny kalendarz, regulaminy, wzory repektowanych przez MOSiR Konin zgód na zawody szkolne oraz informacje o zawodach rejonowych/wojewódzkich dostępne w zakładkach Sportu Szkolnego.

KONTAKT

SPORT SZKOLNY:
sportszkolny@mosirkonin.pl tel. 63 249 13 60

KOORDYNATORZY:
Sandra Sałata sandrasalata@mosirkonin.pl tel. 693 367 135
Arkadiusz Gaudyn arkadiuszgaudyn@mosirkonin.pl tel. 519 196 416